NASZE AKTUALNOŚCI

Szósta edycja biegu „Ląduj w Osowej” za nami!

2019-09-30

Po raz szósty 10 kilometrów ulicami pobiegli Uczestnicy „Ląduj w Osowej”, biegu organizowanego przez Stowarzyszenie KS Olimpia Osowa pod patronatem Miasta Gdańsk.

W sobotę oraz niedzielę 147 śmiałków odebrało pakiety startowe, które ufundowane zostały przez Selgros Cash&Carry. Dzięki uprzejmości Pani Marioli Cyranek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 81 w Gdańsku Osowie start i meta ulokowane były na terenie boiska trawiastego.

Zaczęliśmy z mocnym przytupem i rozgrzewką poprowadzoną przez Sylwię Łukaszewicz z grupy biegowej O-sowa Biega, która wykazała się pełnym profesjonalizmem i zarażała optymizmem oraz energią. Równo o godzinie 11 prowadzący zawody, Arkadiusz Kozak dał znak do startu. Trasa przebiegała głównymi ulicami Osowej m.in. Barniewicką, Nowym Światem, Wodnika, a także Biegacze „zwiedzili” teren Rënku oraz Selgrosa. Pierwszy na mecie, po niespełna 35 minutach na mecie pojawił się Kacper Kąkol z Gdyni, drugi na mecie z 38 sekundową stratą zameldował się Marcin Rakoczy również z Gdyni, a trzecie miejsce przypadło Marcinowi Klonowskiemu ze Sztumu. Wśród Pań nie było niespodzianki, piąty triumf z rzędu zanotowała Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni! Druga była Patrycja Kiryluk również z Gdyni, trzecia Beata Biały z Gdańska. Najlepsi Uczestnicy w swoich kategoriach wiekowych otrzymali puchar oraz upominki od Ziaja Polska, a każdy kto pokonał 10 kilometrów mógł cieszyć się pamiątkowym medalem z nowym logo biegu. Na mecie czekała również gorąca zupa, woda oraz banany ufundowane przez Rënk. Pełne wyniki dostępne na wyniki.b4sport.pl

Wśród wszystkich uczestników rozlosowano prawie 40 nagród ufundowanych przez:

 • SPA Ostrzyce
 • Centrum Rekreacji Stolem
 • SPA Osowa
 • Winning Moves
 • Pneuma Medica
 • Twój Fizjoterapeuta
 • Impuls Zdrowia
 • Kulignakaszubach.pl
 • Port Brzeźno
 • Miasto Gdańsk

Nagrody wręczali: Adam Maksim – Dyrektor Referatu Sportu w Urzędzie Miasta Gdańsk, Karol Ważny – Radny Miasta Gdańsk, Marian Wandtke – honorowy Prezes KS Olimpia Osowa oraz Dariusz Milczyński – Prezes KS Olimpia Osowa.

Dzięki Radzie Dzielnicy Osowa najmłodsi mogli cieszyć się bezpłatną strefą zabaw gdzie mogli wyskakać się na dmuchanych zamkach, porzucać do celu, umalować twarze, a nawet… wydoić krowę! Również Bracia Górlikowscy z kuliginakaszubach.pl zadbali o najmłodszych, którzy mogli skorzystać z przejażdżki koniem.

Serdecznie dziękujemy Uczestnikom za niezapomniane emocje i walkę do końca oraz Wolontariuszom bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy: Alicji, Magdzie, Gosi, Julce, Oliwii, Nikoli, Michałowi, Tomkowi, Frankowi, Wiktorowi, Michałowi, Adamowi, Michałowi, Gabrielowi oraz Filipowi – jesteście wielcy!

Zapraszamy za rok! :)

Ważne informacje w pigułce!

2019-09-16

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące biegu:

 1. Bieg odbędzie się 22 września 2019 roku, start (godz. 11.00 i meta znajdować się będą przy boisku trawiastym przy Szkole Podstawowej nr 81 w Gdańsku Osowej
 2. Na bieg można zapisać się internetowo pod adresem b4sportonline.pl (do 19 września do godz. 23:59, opłata 30 zł) lub w biurze zawodów (opłata 45 zł).
 3. Biuro zawodów – odbiór pakietów i numerków startowych (budynek administracyjny przy pływalni SP nr 81, wjazd od ul. Niedziałkowskiego/Korsarzy) czynne będzie:
  • sobota (21 września) w godzinach 16.00-19.00
  • niedziela (22 września) w godzinach 08.00-10.00
 4. Szatnie oraz toalety znajdować się będą w budynku administracyjnym przy pływalni SP nr 81, wjazd od ul. Niedziałkowskiego/Korsarzy)
 5. Dostępne miejsca parkingowe:
  • przy Pływalni przy SP 81 (zaparkować można tylko do godziny 9.30, wyjazd możliwy ok. godziny 13.30)
  • wzdłuż ul. Balcerskiego
  • przy sklepie Biedronka - wjazd z ul. Kielnieńskiej
 6. Nagrody ufundowane przez naszych Sponsorów zostaną rozlosowane po uroczystym rozdaniu pucharów wśród osób, które ukończyły bieg. Nagrody muszą zostać odebrane osobiście. W przypadku braku wylosowanej osoby nagroda zostanie rozlosowana ponownie.
 7. Na boisku trawiastym będzie darmowa strefa zabaw dla dzieci. Najmłodsi będą mogli korzystać z dmuchanych placów zabaw itp. tylko pod opieką Rodzica/Opiekuna.

Zapraszamy na szóstą już edycję biegu ulicznego na 10 km "Ląduj w Osowej"

2019-06-19

Co roku bieg cieszy się coraz większym zainteresowaniem i mamy nadzieję podtrzymać tę tradycję również w tym roku.
Trasa biegu przebiegać będzie ulicami gdańskiej dzielnicy Osowa.

Nie zwlekaj i zapisz się już dzisiaj: Zapisy
Data biegu: 22 września 2019

Wszystkie osoby zgłoszone do udziału w biegu muszą dokonać weryfikacji zgłoszenia w Biurze Zawodów.
Termin i godziny otwarcia biura:
21 września 2019 r. w godz. 16.00-19.00
22 września 2019 r. w godz. 08.00-10.00

Biuro zawodów znajdować się będzie w budynku administracyjnym przy Szkole Podstawowej nr 81, wjazd od ul. Niedziałkowskiego.

Regulamin zawodów: Regulamin

Olimpia Osowa dla Zosi

2018-10-17

Organizujemy 3-kilometrowy marszobieg charytatywny dla Zosi.

Data marszobiegu: 28 października 2018 roku (zapraszamy wszystkich chętnych na spacer, bieg, przejażdżkę rowerem lub marsz Nordic Walking). Jak pokonasz trasę to tylko Twój wybór.

Miejsce: Trójmiejski Park Krajobrazowy (wejście do lasu od Auchan Gdańsk Osowa)

Opłata za start: Dowolna (wedle uznania – w biurze zawodów będą stać puszki – nie wydajemy reszty)

Po biegu czeka na Was gorąca kawa, herbata

Kilka słów o Zosi:
Historia Zosi nie jest najsmutniejszą jaką słyszeliście. Nie była skrajnym wcześniakiem, po urodzeniu oddychała sama, a na oddziale neonatologicznym spędziła tylko 34 doby. Razem z siostrą bliźniaczką Tosią Zosia przyszła na świat nagle w 33 tc z wagą 1310g, a jej siostrzyczka 1440. Ciążę zakończono z powodu centralizacji krążenia, czyli zbyt małej ilości dopływającego tlenu do płodu. Badanie USG główki wykazało rozległe uszkodzenia we wszystkich płatach mózgu córeczki. Diagnoza: 4kończynowe mózgowe porażenie dziecięce postać spastyczna.

Na co zostaną przekazane pieniądze?
Zosia zakwalifikowała się do operacji selektywnej rizotomii grzbietowej (SDR) w USA. Celem jest trwała eliminacja spastyczności. Luźniejsze mięśnie oznaczają lepszą kontrolę nad własnym ciałem i dają wiele nowych możliwości w funkcjonowaniu, jedną z nich jest rozluźnienie przepony i mięśni artykulacyjnych, co wydłużyłoby fazę wydechu, a więc mała Zosia mogłaby w końcu powiedzieć to, co myśli i czuje.

Więcej na:
www.pomagam.pl/operacjazosi
www.facebook.com/ladujnaosowej
www.facebook.com/olimpiaosowa
www.facebook.com/krolewna.smieszka.zosia
olimpia.osowa.com
www.ladujnaosowej.pl

Nordic Walking Ląduje na Osowej – czyli sportowe zatrzęsienie przy CH Osowa

2018-09-24

Już w niedzielę, 30 wrzęśnia br. w Gdańsku Osowa mieszkańcy miasta i nie tylko wystartują w zawodach Nordic Walking i biegu przełajowym pod nazwą Nordic Walking Ląduje na Osowej. Do zmagań może przystąpić każdy, zarówno zawodowcy jak i osoby, które chcą spróbować swoich sił w tych dyscyplinach. Mieszkancy dzielnicy Osowa oraz dzieci i młodzież mają udzial bezpłatny zapisując się przez formularz elektroniczny.

Jest to pierwsza edycja zawodów Nordic Walking i biegu przełajowego na terenie Centrum Handlowego Osowa oraz Nadleśnictwa Gdańsk.

Organizatorem wydarzenia jest KS Olimpia Osowa. Głownymi Partnerami są: Polska Federacja Nordic Walking, Centrum Handlowe Osowa, Miasto Gdańsk, które dotuję realizację zawodów, Ziaja Polska, Santander Consumer Bank oraz Firma Cateringowa BMJ.

Przewidujemy nagrody rzeczowe dla uczestników oraz puchary dla zwycięzców

Klub Sportowy Olimpia Osowa i Polska Federacja Nordic Walking zapraszają wszystkich miłośników sportu do wspólnej zabawy. Zawody nordic walking wraz z biegiem przełajowym, odbędą się w niedzielę 30.09.2018,. Wszyscy chętni, którzy wezmą w nich udział i ukończą marsz, otrzymają pamiątkowy medal. Na chcących spróbować swoich sił w imprezie, czekają dwa dystanse: 5 km lub 10 km zarówno dla biegu jak i NW. Do zawodów przystępować można grupowo bądź indywidualnie. Uczestniczyć mogą zarówno osoby doświadczone, jak i początkujące z całej Polski.

REGULAMIN: Regulamin Nordic Walking Laduje na Osowej 2018

5. edycja "Ląduj na Osowej" za nami!

2018-09-18

W minioną niedzielę dzięki dotacji z Urzędu Miejskiego w Gdańsku, odbyła się piąta edycja biegu ulicznego „Ląduj na Osowej” na 10 kilometrów. Bieg organizowany był przez Stowarzyszenie KS Olimpia Osowa. Na starcie biegu, który znajdował się na terenie naszego Partnera - Szkoły Podstawowej nr 81, stanęło prawie 150 chętnych biegaczy.

Cieszy nas fakt, że z roku na rok przybywa Partnerów i Sponsorów biegu. Kolejny rok z rzędu do naszej imprezy biegowej przyłączył się Pomorskie Centrum Hurtowe Renk, który udostępnił nam teren oraz ufundował wodę i banany dla amatorów biegania.

W tym roku do współpracy zaprosiliśmy Selgros Cash&Carry, który chętnie przystał na naszą prośbę i również udostępnił swój teren. Pakiety startowe wzbogacone były przez kosmetyki Ziaja i napoje energetyczne sponsorowane przez Selgros, znalazły się również niespodzianki dla osób, które jako pierwsze odebrały pakiet.

Kilka minut po 11 Organizatorzy dali znać startu. Po 33 minutach pierwszy na mecie, z dużą przewagą nad przeciwnikami, „zameldował się” Grzegorz Kujawski, który triumfował już w naszym biegu w 2016 roku. Na podium w kategorii Open miejsca zajęli kolejno Michał Mrówka oraz Marcin Klonowski.

W kategorii Open Kobiety nie było niespodzianki – po raz czwarty z rzędu zwyciężczynią biegu została Aleksandra Baranowska-Trzasko, która nie dała szans swoim rywalkom i z ponad 4-minutową przewagą nad Joanna Dziewatowską minęła linie mety. Trzecie miejsce przypadło Beacie Biała.

Po biegu każdy mógł skosztować przepysznej grochówki od BMJ Catering.

Największe podziękowania należą się Wolontariuszom, którzy 3 dni czuwali w biurze zawodów, a dniu biegu dbali o strefy odżywcze, rozdawanie medali i funkcjonowanie depozytu.

Serdecznie podziękowania dla Sylwii Łukaszewicz z grupy biegowej O-sowa biega za przeprowadzenie dynamicznej i profesjonalne rozgrzewki przed biegiem.

Po rozdaniu pucharów dla najlepszych uczestników w swoich kategoriach przyszła kolej na losowanie nagród, a wśród nich:

 • weekend w SPA Ostrzyce dla 2 osób www.ostrzycespa.pl
 • weekend „U Stolema” dla 2 osób
 • auto z pełnym bakiem na weekend dzięki uprzejmości Motor Centrum www.motorcentrum.pl
 • bony 100 zł na zakupy w Selgros Cash&Carry
 • gry planszowe Monopoly Gdańsk ufundowane przez Winning Moves Poland
 • vouchery na szaleństwo w parku linowym w Porcie Brzeźno
 • vouchery na kuligi oraz przejazdy wozem drabiniastym u Braci Górlikowskich w Szymbarku
 • wycieraczki samochodowe OXIMO
 • vouchery na masaże oraz zajęcia jogi w SPA Osowa

nagrody wręczali:

 • Adam Maksim (Kierownik Referatu Sportu w Gdańsku)
 • Małgorzata Chmiel (Poseł na Sejm RP)
 • Karol Ważny (Radny Dzielnicy Gdańsk Osowa)
 • Kacper Płażyński (przyjaciel Klubu Olimpia Osowa)

Wyniki dostępne pod adresem https://wyniki.b4sport.pl/v-bieg-laduj-na-osowej/kobiety/e1322/c14180.html?embeded=0&auto=0&location_nr=-1

Dziękujemy Uczestnikom, Sponsorom i Wolontariuszom za udział i zapraszamy już 30 września na leśną wersję „Ląduj na Osowej”.
Do wyboru będzie:

 • 5 km Nordic Walking
 • 10 km Nordic Walking
 • 5 km bieg przełajowy
 • 10 km bieg przełajowy

Więcej informacji już wkrótce.

Ważne informacje!

2018-09-14

 • Piątek 14 września 2018 r.
  • 18.00-19.30 - godziny otwarcia biura zawodów
 • Sobota 15 września 2018 r.
  • 18.00-19.30 - godziny otwarcia biura zawodów
 • Niedziela 16 września 2018 r.
  • 9.00-10.00 - godziny otwarcia biura zawodów
  • 10.30 - rozgrzewka - poprowadzi Sylwia Łukaszewicz
  • 11.00 - start biegu (należy stawić się na 2-3 min przed startem)
  • 12.30 - wręczanie pucharów i nagród

Biuro zawodów - budynek administracyjny przy Pływalni SP 81 - wjazd od ul. Niedziałkowskiego
telefon kontaktowy do Organizatora: Karolina 606-730-055

Nordic Walking oraz Bieg Przełajowy

2018-09-06

Miło nam ogłosić kolejne zawody Nordic Walking. Tym razem odbędą się one w Gdańsku Osowa na parkingu przy Centrum Handlowym Osowa 🏆🏆🏆

Do wyboru macie dystanse:
✅5 i 10 km Nordic Walking
oraz
✅5 i 10 km w Biegu Przełajowym

Zapraszamy wszystkich którzy w tą wolną niedzielę chcą poczuć miłą i rodzinna atmosferę, przesyconą sportem i rywalizacją 💪

Warto nadmienić że mieszkańcy dzielnicy Osowa mogą uczestniczyć w zawodach bezpłatnie.

🏁START godz 10🏁

Zapisy:
www.pucharpolskinw.pl
www.ladujnaosowej.pl

Organizator:
Olimpia Osowa

Partnerzy:
Miasto Gdańsk
Polska Federacja Nordic Walking
Santander Consumer Bank Polska
Ziaja Polska
Herkules
BMJ

Ruszyły zapisy do V edycji biegu Ląduj na Osowej.

2018-05-14

Nie zwlekaj i zapisz się już dzisiaj: Zapisy
Sprawdź kto już się zapisał i dołącz do nich :)

Termin: 16 września 2018
Organizator: Stowarzyszenie Klub Sportowy Olimpia Osowa
Masz pytania pisz śmiało info@ladujnaosowej.pl

Daniel Mikielski i Aleksandra Baranowska-Trzasko - triumfatorzy w IV edycji biegu „Ląduj na Osowej”.

2017-09-25

Piękna pogoda, uśmiechnięci Uczestnicy oraz niezawodni Sponsorzy byli gwarantem świetnej zabawy podczas kolejnej edycji biegu ulicznego na 10 kilometrów organizowanego przez Stowarzyszenie KS Olimpia Osowa pod patronatem Miasta Gdańsk. image

Dzięki uprzejmości Pani Marioli Cyranek - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 81 oraz Zarządowi Pomorskiego Centrum Rolno-Spożywczemu Rënk nie musieliśmy się martwić o ustawienie startu, mety oraz stoiska z wodą na trasie biegu. image

Tradycyjnie przed startem przeprowadzona została rozgrzewka. Profesjonalnie do sprawy podeszło małżeństwo Dorota i Przemek – właściciele siłowni rodzinnej z Chwaszczyna. image

Chwilę przed 11 na starcie ustawiło się 161 osób gotowych podjęcia walki samych ze sobą i sprawdzenia swoich sił. Od pierwszych i do ostatnich kilometrów na prowadzeniu byli Aleksandra Baranowska-Trzasko wśród kobiet oraz Daniel Mikielski wśród mężczyzn. Oboje z ponad dwuminutową przewagą zameldowali się na mecie jako pierwsi. image

Wśród biegaczy znalazł się nawet Superman! image

Po zakończeniu biegowych zmagań rozpoczęła się ceremonia zakończenia podczas, której Organizatorzy podziękowali Wolontariuszom (od 2 lat do +18), którzy przez 3 dni dzielnie wspierali nas zarówno w biurze zawodów jak i na trasie podając wodę. image

Nagrodę specjalną otrzymał Marek Biernat, który przez lata społecznie wspiera klub Olimpię Osowa pięknymi zdjęciami. image

Później przyszedł czas na rozdanie nagród dla najlepszych w kategoriach. Zwycięzcom upominki wręczali:

 • Małgorzata Chmiel – Poseł na Sejm RP
 • Mariola Cyranek – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 81
 • Jacek Teodorczyk – radny Miasta Gdańsk
 • Adam Maksim – Kierownik Referatu Sportu z ramienia Miasta Gdańska
image

Ogromne podziękowania należą się Sponsorom, którzy ufundowali ciekawe nagrody wśród nich:

 • Hotel&SPA Ostrzyce – dwudniowy pobyt w hotelu w samym sercu Kaszub
 • Sportevo – jednorazowe wejście na zajęcia triathlonowe dla każdego Uczestnika
 • Winining Moves – gry Monopoly dla trzech szczęśliwców
image
 • Bracia Górlikowscy kuliginakaszubach.pl – zaproszenia na kuligi oraz przejażdżki wozem drabiniastym
image
 • Stolem Rekreacja – zaproszenia do parku linowego w Ostrzycach
 • Tranquini Positvely Relaxed – za ufundowanie kilkaset litrów napoju relaksacyjnego
image
 • Fitdietetyk.pl Wojciech Drobiński – zaproszenie na darmowe badanie tkanki tłuszczowej dla 3 najlepszych osób z każdej kategorii wiekowej

Dziękujemy osowa.com, osowa24.pl i osowa.info za wsparcie medialne imprezy.

Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom sukcesów i do zobaczenia za rok!

Wyniki

image

Winning Moves Polska!

2017-09-12

Do grona naszych sponsorów dołączył Winning Moves Polska, gdzie są tworzone i dystrybuowane gry planszowe i karciane

Więcej na Winning Moves Polska | Facebook

Ruszyły zapisy do IV edycji biegu Ląduj na Osowej!

2017-08-24

Zapisz się i weź udział w kameralnym biegu ulicami Osowej. W zeszłej edycji udział wzięło ok. 200 uczestników, którzy uporali się z dystnasem 10 kilometrowym.

Sprawdź ile śmiałków już się zapisało: Lista uczestników
Dołącz: Zapisy

Na każdego uczestnika czeka pakiet startowy - niespodzianka! :) oraz unikalny medal! Nie zwlekaj zapisz się jeszcze dziś!

Czwarta edycja "Ląduj na Osowej"

2017-06-18

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w IV edycji biegu ulicznego, który odbędzie się 24 września 2017 r.
Już niebawem więcej szczegółów.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu info@ladujnaosowej.pl

Biegacze wylądowali po raz TRZECI!

2016-09-25

Po raz 3. odbył się bieg uliczny w Gdańsku Osowej, nad którym Patronat objęło Miasto Gdańsk. 25 września na mecie, przy Szkole Podstawowej nr 81 w Gdańsku, stanęło 184 śmiałków, gotowych pokonać 10 kilometrów.

Mimo trzeciej edycji trasa była nowa dla zawodników i wiodła ulicami Barniewicką, Penelopy, Oriona, Nowym Światem, kilka pętli na terenie Renk'u, Wodnika, Junony, Koziorożca oraz Niedziałkowskiego z metą na boisku trawiastym.

Również w tyk roku siłownia My Gym partnerowała nam podczas imprezy. Stoisko gdzie można było przeprowadzić analizę składu ciała cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród biegaczy jak i kibiców.

image

Irek Żak, instruktor i trener personalny, przeprowadził porządną rozgrzewkę za co dziękujemy :)

O 11.00 znak start dał Pan Marian Wandtke, wieloletni Działacz społeczny Klubu Sportowego Olimpia Osowa.

image

Triumfatorem niedzielnego biegu został Grzegorz Kujawski, który z czasem 35 minut jako pierwszy zameldował się na linii mety. Kolejno na metę wbiegali Jakub Ruciński i Andrzej Guż.

image

Wśród Pań nie miała sobie równych Aleksandra Baranowska-Trzasko, która pewnie wyprzedziła Magdę Bucewską i Iwonę Sikorę.
Pełne wyniki biegu LISTA

image

Serdeczne podziękowania dla Wolontariuszy! Cała ekipa dzielnie walczyła z pakowaniem podarunków startowych dla zawodników, przygotowaniem stref nawadniania, oznaczeniem trasy oraz ... sprzątaniem :)
Szczególne podziękowania dla najmłodszych: Jasia i Maksia, którzy dzielnie podawali kubki z wodą uczestnikom.

Podziękowania należą się również Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 81 za użyczenie terenu boiska, Pomorskiemu Centrum Handlowemu Renk za udostępnienie terenu i ufundowanie bananów i wody.

image

Nagrody wręczał Adam Maksim, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. sportu.

image

Dziękujemy Sponsorom SPA Ostrzyce za ufundowanie voucheru na weekend dla dwojga, My Gym – Pani Annie Zielińskiej za karnety na siłownię i darmowe wejściówki dla każdego chętnego, SPA Osowa – Pani Monice Bork za podarowanie voucherów na szereg zabiegów i zajęć fitness, Stolem Ostrzyce za wejściówki do parku linowego i rejs statkiem po jeziorze Ostrzyckim, braciom Górlikowskim za vouchery na darmowe kuligi na Kaszubach, Skok Stefczyka za upominki oraz zamek do skakania dla dzieci.

Dziękujemy mediom: Małgosi Biernat - osowa.com, Tomaszowi Wiśniewskiemu - osowa24.pl, Mirosławowi Rekowskiemu - osowa.info

Cieszy nas, że z roku na rok przybywa chętnych osób do wzięcia udziału w naszym biegu, że coraz częściej słyszymy pochwały, ale nie martwcie się - nie spoczniemy na laurach i za rok podciągniemy się jeszcze bardziej.

Galeria z biegu (fot. Piotr Matusewicz, northphoto.pl) GALERIA


Pozdrawiamy,
Zarząd Olimpii Osowa

Ruszyły zapisy do III Edycji "Ląduj na Osowej"

2016-06-29

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w III edycji biegu ulicznego, który odbędzie się 25 września 2016 r.
Biegacze będą musieli pokonać 10 km ulicami Osowej!

Zapisy
Lista uczestników
Regulamin

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu info@ladujnaosowej.pl

Biegacze wylądowali po raz drugi

2015-09-27

Zakończyła się największa impreza sportowa na Osowie, organizowana przez Stowarzyszenie Klub Sportowy Olimpia Osowa - bieg uliczny "Ląduj na Osowej".
Jest to bardzo duża impreza zorganizowana z rozmachem, podczas której zamykamy połowę ulic na naszej dzielnicy. Wymaga ona od nas bardzo dużo pracy i nie zawsze wszystko nam się udaje.
W tym roku bieg odbył się po raz drugi i trzeba przyznać, że wypadł dużo, dużo lepiej niż rok temu, co nie znaczy, że nie było niedociągnięć.
Jednak kilka osób pracujących całkowicie za darmo przy organizacji biegu może być z siebie zadowolonych. Obiecujemy, że przy trzeciej edycji biegu 24.09.2016 organizacja będzie prawie idealna.

W biegu wystartowało 168 osób, czyli dwukrotnie więcej niż w poprzednim roku. Po biegu wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni co jest dla nas najlepszą wizytówką i zapłatą za trud włożony w organizację biegu.

Prezes klubu Olimpia Osowa Dariusz Milczyński pragnie podziękować za ogromną pracę Karolinie Littwin, która wykonała 80 procent pracy potrzebnej do zorganizowania biegu.
Bardzo dużo pomogli również - Alicja Littwin, Małgorzata Biernat, Katarzyna Modrzejewska, Karolina Pelowska, Sebastian Bieszke, Pan Makarewicz, Andrzej Podjaski, Tadeusz Littwin, Marian Wandtke, Edmund Felhner, Karol Ważny, Robert Brzeziński, wszystkim jeszcze raz bardzo, bardzo, bardzo dziękuje.
Należy również bardzo podziękować wszystkim firmom, które nas wsparły oraz w szczególności Miastu Gdańsk, którzy przyczynili się do tego, że bieg był atrakcyjny pod względem nagród dla startujących.

Lista zawodników oraz wyniki - LISTA

No i oczywiście podziękowania dla młodych wolontariuszy z osowskiego gimnazjum - bardzo fajna, wesoła i pracowita młodzież!

I kolejny sponsor!

2015-09-25

Firma Baukrane ufundowała akcesoria biegowe do rozlosowania
Zapisujcie się - chyba warto?

BAUKRANE, to synonim najwyższej jakości i profesjonalizmu w pracach budowlanych.
Doskonale wykwalifikowana kadra i nowoczesny sprzęt, rzetelni współpracownicy oraz dbałość o jak najwyższą jakość usług to gwarancja, że każda nasza realizacja spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Wybierając Baukrane stawiasz na wysoką jakość, pewność i solidność.
Oferujemy nie tylko świetnej klasy sprzęt, ale też fachowe doradztwo naszych doświadczonych pracowników, którzy dobiorą sprzęt jak najlepiej odpowiadający Państwa potrzebom. Najważniejszy jest dla nas klient, dlatego każdego traktujemy indywidualnie, polecając jedynie sprawdzone i skuteczne rozwiązania.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego BAUKRANE zapewnia:

 • szeroki wybór maszyn i urządzeń budowlanych
 • profesjonalną kadrę pracowników
 • fachowe wsparcie na każdym etapie inwestycji
 • transport sprzętu na plac budowy
 • montaż na placu budowy
 • błyskawiczny serwis sprzętu.

Więcej na www.baukrane.pl

Centrum Rekreacji U Stolëma kolejnym partnerem "Ląduj na Osowej"

2015-09-24

Nowy sponsor i nowe nagrody dzięki uprzejmości Centrum Rekreacji U Stolëma.
Moc atrakcji na Kaszubach! Do wylosowania cztery poczwórne wejściówki do parku linowego w Ostrzycach oraz cztery poczwórne zaproszenia na rejs statkiem po jeziorze Ostrzyckim!

Na Kaszubach przed wiekami żyły olbrzymy zwane Stolemami. Centrum Rekreacji U Stolëma jest doskonałym punktem wypadowym dla zwiedzania całych Kaszub oraz Trójmiasta.

Więcej na www.ustolema.pl

Hotel Ostrzyce kolejnym partnerem "Ląduj na Osowej"

2015-09-24

Przyjemności nigdy za wiele! Weekend dla Dwojga w hotelu położonym nad jeziorem Ostrzyckim może być Wasz!

Dzięki uprzejmości Właścicieli Hotelu Ostrzyce, któryś z wylosowanych szczęśliwców otrzyma voucher na weekendowy pobyt w tym pięknym miejscu.
Voucher zawiera: 2 noclegi, 2 posiłki dziennie, nieograniczone korzystanie z basenu oraz sauny.

Więcej na www.hotelostrzyce.pl

Masu Masu kolejnym partnerem "Ląduj na Osowej"

2015-09-23

Co jest najważniejsze po bieganiu? Relaks! Czemu by nie relaksować się podczas masażu?
Drugi raz nasz bieg wspiera Centrum zdrowego ciała Masu Masu z Gdyni.
Co można wylosować? 8 voucherów na masaż! Możesz to być TY! Zapisz się i pobiegnij!

Masu Masu – centrum zdrowego ciała
Zajmujemy się głównie masażami od klasycznych przez sportowe do relaksacyjnych.
W ofercie centrum znajdują się również zajęcia z: joga, stretching, pilates, zdrowy kręgosłup, płaski brzuch, tai chi oraz inne.
Mieścimy się w Gdyni Orłowie i pracujemy 7 dni w tygodniu.

ps. dla wszystkich czekają zniżki na usługi Masu Masu

W sobotę ograniczenia w ruchu drogowym!

2015-09-22

Dnia 26.09.2015 w godz. 10.30 -13.00 odbędzie się II Bieg Uliczny „Ląduj na Osowej”, którego trasa wiedzie osowskimi uliczkami. W związku z tym nastąpią ograniczenia w ruchu drogowym.

 • Dystans trasy biegu wynosi: 10 km
 • Start i meta: boisko piłkarskie SP 81 przy ul. Niedziałkowskiego
 • ZAMKNIĘCIE ULIC: W GODZ. 10.30 – 12.30


TRASA "LADUJ NA OSOWEJ":

 • boisko przy Szkole Podstawowej nr 81
 • ul. Niedziałkowskiego
 • ul. Nawigatorów
 • ul. Biwakowa
 • ul. Zeusa
 • ul. Chirona
 • ul. Pegaza
 • ul. Zeusa
 • ul. Posejdona
 • ul. Ledy
 • ul. Junony
 • ul. Cerery
 • ul. Zeusa
 • ul. Temidy
 • ul. Antygony
 • ul. Koziorożca
 • ul. Nowy Świat
 • Pomorskie Centrum Hurtowe Rënk
 • ul. Wodnika
 • ul. Junony
 • ul. Koziorożca
 • ul. Niedziałkowskiego
 • boisko przy Szkole Podstawowej nr 81

Trasę biegu będą zabezpieczać pracownicy ochrony firmy Taurus oraz policji z Wydziału Ruchu Drogowego.
Przed biegaczami, jak i za nimi będzie znajdować się motocykl policyjny.

Bieg będzie odbywać się prawą stroną ulicy. Ulice Wodnika oraz Nowy Świat zostaną zamknięte tylko w jednym kierunku (pas w drugą stronę będzie otwarty) - zabezpieczenie tych dwóch ulic polegać będzie na ustawieniu barierek co kilkadziesiąt metrów i połączeniu ich taśmą.


Na następujących skrzyżowaniach będą znajdować się pracownicy firmy ochroniarskiej TAURUS:

 • Niedziałkowskiego - Nawigatorów
 • Nawigatorów – Mariusz Zaruskiego
 • Nawigatorów – Leonida Teligi
 • Nawigatorów – Biwakowa
 • Biwakowa – Wacława Balcerskiego
 • Biwakowa – Gajowa
 • Biwakowa – Bukowa
 • Biwakowa – Zeusa
 • Zeusa – Chirona
 • Chirona - Pegaza
 • Pegaza - Zeusa
 • Zeusa – Posejdona
 • Posejdona - Prometeusza
 • Posejdona - Ledy
 • Ledy – Junony
 • Junony – Cerery
 • Cerery - Zeusa
 • Zeusa – Temidy
 • Temidy – Antygony
 • Antygony - Junony
 • Antygony – Koziorożca
 • Koziorożca – Jutrzenki
 • Koziorożca – Nowy Świat
 • Junony – Hery
 • Junony – Heliosa
 • Junony – Koziorożca
 • Koziorożca – Diany
 • Koziorożca – Heleny
 • Koziorożca – Daru Pomorza
 • Koziorożca – Jednorożca
 • Niedziałkowskiego – Gryfa Pomorskiego


Funkcjonariusze Policji zabezpieczą następujące skrzyżowania:

 • Koziorożca – Nowy Świat
 • Targowisko Hurtowe Renk – Wodnika
 • Wodnika – Galaktyczna
 • Rondo - Wodnika – Junony
 • Rondo - Niedziałkowskiego – Stanisława Sołdka
 • Rondo - Niedziałkowskiego – Balcerskiego


Ulice zostaną otwarte po przebiegnięciu ostatniego uczestnika.

Zmiana trasy „Ląduj na Osowej”!

2015-09-21

Po kilkunastu spotkaniach z funkcjonariuszami IX Komisariatu Policji wspólnie postanowiliśmy urozmaicić trasę naszego biegu, a jednocześnie zadbać o większe bezpieczeństwo osób startujących.
Dzisiaj została opracowana nowa trasa „Ląduj na Osowej”, która będzie przebiegać większą ilością osowskich ulic, a nad bezpieczeństwem czuwać będą Policjanci, Ochroniarze z firmy Taurus oraz Ratownicy Medyczni.

Punkt nawadniania znajdować będzie się w okolicach 6 km, na terenie Renku przy ulicy Wodnika.
Na mecie na każdego uczestnika czekać będą Wolontariusze, którzy uhonorują finiszerów pamiątkowymi medalami.

Pamiętajcie, aby odebrać pakiet startowy! Biuro otwarte będzie w piątek, 25 września, w godzinach 18-20 oraz w sobotę, 26 września, w godzinach 8-10 w budynku przyszkolnym przy boisku trawiastym od strony ul. Niedziałkowskiego.
Każdy uczestnik odbierający pakiet startowy zobowiązany jest do przedstawienia dowodu tożsamości (osoby niepełnoletnie muszą zjawić się z opiekunem prawnym).

Pierwsze 100 osób, które odbiorą pakiet startowy, otrzymają dodatkowo bidon firmy Asics.

Na liście startowej jest już ponad 170 osób, zapisy internetowe trwają do 25 września, ale nie zapominajcie, że możecie zapisać się w dniu biegu i opłacić start gotówką.

Trasa obejmuje 10 km i biegnie następującymi ulicami:
boisko przy Szkole Podstawowej nr 81 – ul. Niedziałkowskiego – ul. Nawigatorów – ul. Biwakowa - ul. Zeusa – ul. Chirona – ul. Pegaza – ul. Zeusa – ul. Posejdona – ul Ledy – ul. Junony – ul Cerery – ul. Zeusa – ul. Temidy – ul. Antygony – ul. Koziorożca – ul. Nowy Świat - Pomorskie Centrum Hurtowe Rënk - ul. Wodnika - ul. Junony - ul. Koziorożca - ul. Niedziałkowskiego - boisko przy Szkole Podstawowej nr 81

Zapraszamy!

Osaka Sushi partnerem biegu "Ląduj na Osowej"!

2015-09-16

Osowa? Sushi? Tylko w Osaka Sushi! Dziękujemy za wsparcie!

Restauracja Osaka Sushi to wyjątkowe miejsce, gdzie króluje kuchnia azjatycka.
Nasz zespół specjalizuje się w przygotowywaniu najsmaczniejszych i najlepiej przyprawionych sushi w mieście. Szef kuchni dzięki swojemu doświadczeniu jest w stanie zaspokoić gusta każdego smakosza sushi. Lokal serwuje swoje potrawy na miejscu, na wynos oraz w dostawie na telefon.
Osaka Sushi mieści się przy ul. Koziorożca 29 tel. 519- 383-450

Podczas naszego biegu można wygrać zniżki na pyyyszne sushi:)

Havana Si partnerem biegu "Ląduj na Osowej"!

2015-09-08

Chcesz spróbować salsy kubańskiej? Weź udział w naszym biegu i z nutką szczęścia wylosuj karnet na zajęcia w Havana Si - naszego kolejnego sponsora!

Havana Si - to pierwsza w Trójmieście szkoła specjalizująca się w salsie kubańskiej, czyli casino.. postaramy się zarazić Was naszą pasją i już niedługo razem będziemy szaleć na salsowych parkietach niczym na kubańskich ulicach!
Nie zamykamy się jednak na inne gatunki tańca i aktywności ruchowej! Dzięki cudownej ekipie młodych i energicznych ludzi poznacie tajniki wielu stylów, a nasze zajęcia fitness pozwolą Wam cieszyć się zdrowym i wysportowanym ciałem.. bo w zdrowym ciele, zdrowy duch!
Pragniemy stworzyć wyjątkowe miejsce, gdzie każdy będzie czuł się zrelaksowany i pełen energii, niczym po urlopie w słonecznej Havanie ;)
Nie zapominamy też o naszym zdrowiu i kondycji. Na zajęciach "Pupomania i płaski brzuch" zadbamy o zgrabną sylwetkę i pozbędziemy się niechcianych centymetrów. Na "Pilatesie" wzmocnimy nasze mięśnie głębokie i zrelaksujemy nasz umysł.

Konkurs!

2015-09-04

Chcesz wygrać gadżety renomowanej marki Ronhill? Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
Wystarczy udostępnić zdjęcie na naszym fejsbukowym profilu facebook.pl/ladujnaosowej, napisać dlaczego warto wziąć udział w naszym biegu. W opisie nie może zabraknąć #ladujnaosowej!
Kto wygrywa?
1. Osoba, która zbierze najwięcej "lajków"
2. Osoba, która wykaże się największą kreatywnością - o tym zadecydujemy my :)

Rozdanie nagród odbędzie się 26 września po ukończeniu biegu przez ostatnią osobę.

Zachęcamy do udziału!

Fitness Klub My Gym partnerem biegu

2015-08-15

Miło nam poinformować, że Fitness Klub My Gym został Partnerem biegu „Ląduj na Osowej”.

Najlepsi mogą liczyć na bezpłatne podwójne wejściówki, a Zwycięzcy na karnety do Klubu. Dodatkowo na stanowisku trener personalny przeprowadza bezpłatną analizę składu ciała przy użyciu wagi Tanita, analizując wyniki i motywując do aktywności fizycznej, a konsultanci z My Gym oferują każdej zainteresowanej osobie możliwość otrzymania bezpłatnej wejściówki o wartości 35 z do wybranego Klubu (Gdańsk Wrzeszcz, Pruszcz Gdański, Rumia, Słupsk oraz od połowy września Gdańsk Osowa).

"Ląduj na Osowej" po raz drugi

2015-06-23

Skrócony dystans do przebiegnięcia, zmieniona trasa i integracja wszystkich biegaczy - taka będzie II edycja Biegu Ulicznego "Ląduj na Osowej"!
W ostatnią sobotę września odbędzie się II edycja biegu „Ląduj na Osowej”. Wychodząc naprzeciw biegaczom, skróciliśmy trasę do 10 km. Taki przyjemny dystans na pewno przyciągnie tłumy miłośników biegania. Zmieniona została również w stosunku do ubiegłego roku trasa. Jednak nie są to jedyne nowości. Nasze Stowarzyszenie K.S.Olimpia Osowa razem z firmą”Modrzej” pragnie zachęcić do aktywności fizycznej także osoby z niepełnosprawnością intelektualną wraz z rodzicami i opiekunami. Ich udział w biegu to większa świadomość społeczeństwa o funkcjonowaniu niepełnosprawnych i zrozumienie dla ich inności. Rodziny osób niepełnosprawnych będą mogły liczyć podczas biegu na pomoc w formie uruchomienia punktów konsultacyjnych, które będą dotyczyły:

 • poradnictwu na temat sposobów radzenia sobie z zachowaniami trudnymi
 • Informowaniu o tym, gdzie szukać placówek, które udzielają profesjonalnej pomocy

Więcej informacji już wkrótce na naszej stronie i

Biegnij nas polubić


NASI SPONSORZY
MASZ PYTANIE ?

Zadzwoń do nas:

606-730-055

Napisz do nas:

Stowarzyszenie KS Olimpia Osowa

ul. Myśliborska 6

80-299 Gdańsk

info@ladujwosowej.pl